Keman Eğitimi

Keman; Viola, viyolonsel ve kontrbas’ın da bulunduğu yaylı ailenin en küçük üyesidir ve ailedeki diğer enstümanlar gibi 4telli olan bir çalgıdır. Tellerin ismi kalından inceye doğru Sol-Re-La-Mi dir.

16. Ve 17. yüzyıldaki keman yapım ustaları Nicola Amati, Giovanni Paolo Maggini, Guiseppe Guarneri ve Antonio Stradivarius Keman’a son șeklini vermișlerdir. Eski halinden farklı olarak bugünkü haline 19yy.dan sonra ulașmıștır.

 

Hem yatay hem de dikey olarak kullanılan bir enstrüman olmasından dolayı beynin birçok fonksiyonunu aynı anda çalıştırmaktadır.Beyindeki nöronlar arasında bağlantıları kuvvetlendirdiğinden dolayı, hafızanın kuvvetlenmesine katkı sağlar.

Keman tutarken sol, yayı kullanmak içinde sağ el çok aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Dolayısıyla keman çalmak aynı zamanda el-kol kaslarının büyük ölçüde kuvvetlenmesine ve bedensel gelişime pozitif katkı sağlamaktadır.

Bize mesaj gönderin 

Size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında sorularınız mı var? Bize bir e-posta gönderin, kısa süre içinde sizinle iletişime geçelim.

aliya -keman
violin-lesson
Violin-Lessons-student
Violin-lessons-for-children