Biyografi

Besteci 1992 yılında Ankara'da doğdu. Müzik çalışmalarına sekiz yaşında Polifonik Korolar Derneği ile başladı.

2010 yılında Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu ve Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Piyano Ana Sanat Dalı'na Esra KALKANOĞLU MAMAÇ'ın öğrencisi olarak kabul edildi. Üçüncü yılında Kompozisyon Ana Sanat Dalı'na geçiş yaptı ve Prof. Dr. Mehmet Can ÖZER ile çalışmalarını tamamlayarak Kompozisyon Bölümü'nden mezun oldu.

Lisans eğitimi sırasında Vincenzo Palermo’nun bestecilik; Fazıl Say’ın bestecilik ve Giuseppe CATALDO’nun şeflik ustalık sınıflarına katıldı.

Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı Kompozisyon Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans'a kabul edildi. Prof. Murat YAKIN ile kompozisyon çalışmalarını, yüksek lisans tezini ise Dr. Tolga YAYALAR ve Prof. Ertuğrul BAYRAKTARKATAL ile tamamladı.

about-color

Bestecinin Performansları

  • 2016 yılında bestecinin yedi parçadan oluşan “Çocuklar İçin Piyano Albümü” eseri Cem ÖNERTÜRK’ün “Flüt Retrospektif Projesinden Seçmeler” isimli konserinde seslendirildi.
  • 2017 yılında bestecinin “Lontano Da Qualcuno” isimli eseri “10. Sesin Yolculuğu" festivalinde Hezarfen Ensemble tarafından seslendirildi.
  • 29 Haziran 2018 ve 7 Haziran 2018 tarihlerinde bestecinin “Sanrı” isimli orkestra eserinin dünya prömiyeri Lietzeorchester tarafından Berlin’de yapıldı.